Witamina E

Witamina E występująca w naturze jest dość unikalna – każda jej cząsteczka jest inna. Tak jak nie ma dwóch identycznych płatków śniegu, tak nie ma dwóch identycznych cząsteczek witaminy E.

Co to oznacza?

Oznacza to, że żadna syntetyczna witamina E nie może się równać z naturalną. Sztuczna witamina E jest taka sama. Dyskwalifikuje ją to jako suplement, co nie przeszkadza wielu producentom intensywnie ją reklamować.

witamina E (tokoferol)

Już sama nazwa tokoferol — tokos (rodzenie) i phero (nosić) — wskazuje, że jest witaminą płodności, niezbędną podczas syntezy hormonów gonadotropowych w przysadce mózgowej. Witamina E uczestniczy w procesach oksydoredukcyjnych, zapobiegając między innymi starzeniu, a w konsekwencji kurczeniu się czerwonych krwinek pod wpływem tlenu. Związana jest z metabolizmem azotu i oddychaniem komórkowym. Wpływa na metabolizm naszych mięśni. Tokoferol dodaje nam energii i witalności, zdecydowanie poprawia nastrój. Niedostatek witaminy E powoduje ogólny odpływ energii życiowej, zaburzenia procesów rozrodczych, dystrofię mięśni, dolegliwości sercowe, miażdżycę tętnic, nadciśnienie. Witamina E rozpuszcza się w tłuszczach, jest odporna na temperaturę do 120°C, a więc wytrzymuje proces gotowania. Dorosły, zdrowy człowiek potrzebuje dziennie od 15 do 30 mg tokoferolu.

Naturalną witaminę E możesz znaleźć w suplemencie diety firmy Calivita. więcej tutaj …

Najnowsze wpisy

Vitamin E

Witamina E – naturalny substytut nowoczesnej diety.

Producent
Calivita ® International
Forma
kapsułki
Pojemność
100 kap.
Symbol
FL0094
Zalecane
dla dorosłych, dla dzieci

Naturalna Witamina E (tokofenol) jest silnym antyoksydantem. Jej aktywność biologiczna jest 2 x większa niż jej syntetyczny odpowiednik.

Zaliczana jest do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, jest głównym przeciwutleniaczem występującym w komórkach.

Tokoferol jest głównym antyoksydantem, który chroni komórki przed utleniaczami. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem. Dym tytoniowy sprzyja degradacji witaminy E.

Zapotrzebowanie człowieka wynosi 8-13 mg na dobę.

1 kapsułka zawiera:

  • Witamina E – 100 mg.

Sposób użycia:

  • 1 kapsułka dziennie po posiłku lub według zaleceń.

Witamina E jest potrzebna do rozwoju mięśni, dlatego kulturyści powinni zwiększyć jej dawki. Poprawia również wydolność mięśni i opóźnia ich wyczerpanie.

UWAGA!

Przy wysokim ciśnieniu krwi dawki witaminy E trzeba zwiększać stopniowo. Nieorganiczne sole żelaza mogą zniszczyć działanie witaminy E, dlatego trzeba przyjmować je dzielnie, przestrzegając co najmniej ośmiogodzinnej przerwy. Organiczne preparaty można przyjmować razem witaminą E. Osoby, które piją wodę chlorowaną z kranu, mają większe zapotrzebowanie na witaminę E.

Suplement diety nie może być stosowany, jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Zakupić witaminę możesz w naszym sklepie: pod tym linkiem … tutaj

Calivita zapewnia 100% gwarancji swoich produktów.


Źródło: Opis produktów wg. wzoru zamieszczonego na stronach producenta produktów firmy CaliVita